aizk.lv

Pēc sarežģītiem medicīniskiem pakalpojumiem labāk doties uz Rīgu

 

Veselība nav tā joma, kurā riskēt un cerēt uz to labāko. Vienkārši ir jāatrod un jāizmanto pašas labākās iespējas – speciālisti, izmeklējumi, ārstēšana. Un ne vienmēr tas viss ir pieejams savā dzīvesvietā – novadā vai mazpilsētā. Mūsu valsts veselības aprūpes sistēma organizēta tā, ka visvairāk speciālistu un medicīnisko manipulāciju ir pieejams tieši Rīgā un vēl dažās citās lielākajās pilsētās. Tāpēc ir tikai loģiski, ka pacienti no pārējām teritorijām arī dodas uz šīm vietām.

Aizkraukles iedzīvotāji nav izņēmums. Arī šejienieši pēc daudziem medicīnas pakalpojumiem dodas uz Rīgu. Pamata medicīniskie pakalpojumi jau Aizkrauklē ir pieejami, bet ne visu jomu speciālisti. Arī izmeklējumu klāsts nav pilnvērtīgs, jo neatmaksājas turēt dārgu aprīkojumu vietā, kur tā noslogojums nav atbilstošs. Tāpēc retāk vajadzīgie, bet dārgie un specifiskie izmeklējumi un manipulācijas ir koncentrētas lielajās klīnikās, slimnīcās un pilsētās. Protams, ka Rīga šajā ziņā ir līdere.

Rīgā – izvēles iespējas

 

Lielo pilsētu priekšrocība veselības aprūpes ziņā ir tāda, ka pacientiem ir dota plaša izvēles iespēja atrast tieši tādu speciālistu, kādu vēlaties, izmeklējumu, kāds vajadzīgs, arī ārstēšanas metodi, kas atbilst veselības stāvoklim un saslimšanas specifikai. Ja savā pilsētā vai novadā ir pieejams tikai viens konkrētas jomas speciālists, tad nav izvēles, jādodas pie šī ārsta. Bet varbūt viņš nav tik pieredzējis, nav saskāries ar specifiskiem gadījumiem, varbūt vienkārši ar šo ārstu neizveidojas labs kontakts.

Rīgā var pēc atsauksmēm un savas izvēles atrast tādu ārstu un veselības aprūpes iestādes, kas atbilst visiem pacientam aktuālajiem kritērijiem. Un izvēles iespēja attiecas arī uz pakalpojumu cenām. Jo skaidrs, ka par valsts līdzekļiem veselības aprūpe pieejama tikai nelielai daļai cilvēku. Vai nu jāgaida garā rindā, vai arī kvotas ir jau beigušās, tāpēc skaidrs, ka lielākā daļa pacientu tāpat maksā par veselības aprūpi. Un, ja jau reiz maksājam, tad ir tiesības izvēlēties pašu labāko pakalpojumu.

No modernām operācijām līdz magnētiskajai rezonansei

Lielās un moderni aprīkotas slimnīcās, medicīnas centros un poliklīnikās pacienti var saņemt pašu labāko, ko piedāvā mūsdienīga veselības aprūpe. Tur viss ir pieejams vienuviet. Visi diagnostikas izmeklējumi, analīzes un arī medicīniskās manipulācijas. Tagad ļoti daudzas operācijas tiek veiktas dienas stacionāros ar mazinvazīvām metodēm, kas ļauj pacientam daudz ātrāk atgūt veselību un darba spējas.

Tehnoloģijas un darba metodes medicīnā attīstās, tas nozīmē, ka ārstiem ir jāiet līdzi laikam un jāspēj piedāvāt saviem pacientiem tas kvalitatīvākais un noderīgākais, lai ātrāk atgūtu savu iepriekšējo vai vēl labāku dzīves kvalitāti.

Un viens no būtiskiem faktoriem šajā ceļā ir agrīna un precīza diagnostika, kas jau ir liela daļa no veiksmes, ja slimība vai norādes par to tiek atklātas laicīgi, kad ir iespēja veikt profilaktiskus pasākumus, kā arī tādu ārstēšanu, kas ir saudzīga, efektīva un neatņem tik daudz laika un naudas. Un efektivitātes ziņā no diagnostikas līdzekļiem vislabākā izvēle ir magnētiskā rezonanse. Tā ir pilnībā nekaitīga, ar to var pārbaudīt ļoti plašas orgānu grupas un audus. Un magnētiskā rezonanse sniedz detalizētus 3D attēlus no izmeklētās vietas, kas ļauj atklāt pat vismazākās izmaiņas.

Rīgā magnētiskā rezonanse pieejama vairākās veselības aprūpes iestādēs, dažviet ir arī izmeklējumi par valsts finansējumu, bet reālā situācija ir tāda, ka pieraksti uz šīm vietām tiek izķerti uzreiz. Tāpēc pacientiem jārēķinās, ka būs jāmaksā. Un cena ir svarīgs faktors, jo magnētiskā rezonanse nav tā lētākā. Vienas no pieejamākajām cenām magnētiskajai rezonansei var meklēt vca.lv poliklīnikās, kas atrodas dažādās Rīgas vietās. Tur rūpes par pacientu veselību un kvalitatīvu pakalpojumi ir prioritāte.

 

FacebookTwitterGoogle+Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *