aizk.lv

Kā novados gatavojas ziemai?

Ziema Latvijā ir tas gadalaiks, ko gaidām gan ar lielu prieku, gan ar lielām bažām. Un šoreiz par tām bažām. Vai mēs laikus gatavojamies ziemai? Vai paveicam visu, kas nepieciešams, lai ziemu sagaidītu un pavadītu bez satraukumiem un nepatīkamām emocijām?

Aizkraukle ir mazpilsēta ar visu tai raksturīgo noskaņu. Jauka, skaista, cilvēki liela daļa viens otru pazīst, ir tāda savējo sajūta. Tāpēc man te ļoti patīk. Bet patiesībā stāsts varētu būt par ikvienu mazāku pilsētu vai novadu, kur gatavošanās ziemai tomēr ir specifiska, atšķiras no lielajām pilsētām.

Vai mājās būs silti?

siltums mājāMazākās pilsētās un novados tikai neliela daļa dzīvojamo ēku ir daudzdzīvokļu un tiek apsildītas centrāli. Liela daļa ir privātmājas un arī nelielas dzīvokļu mājas, kam ir autonoma apkure. Un tas nozīmē, ka pa siltumu savās mājās ziemā katram ir jāgāda pašam – jau laikus. Kurināmo materiālu visgudrāk ir gādāt jau vasarā vai agrā rudenī, kad ir plašs piedāvājums un arī pieejamākas cenas. Aizkraukle jau nav izņēmums, te vienmēr kāds piedāvā iegādāties jau skaldītu malku, kas uzreiz liekama krāsnī, vienmēr labs noiets ir briketēm, jo tā ir ērta un efektīva kurināšana. Kādi vēl silda mājas ar elektriskajiem radiatoriem vai gāzes katliem. Lai vai kāda būtu izvēle un iespējas, par apkure sistēmas sagatavošanu ziemai ir jādomā jau laikus. Arī skursteņu tīrītājiem Aizkrauklē pirms ziemas ir daudz darba, jo tomēr lielākā daļa rūpējas par saviem mājokļiem un grib droši aizvadīt ziemu siltumā un omulībā.

 

Kā ziemā izbraukt ceļus?

ceļš ziema Mazpilsētās un lauku teritorijās jau viens no galvenajiem ziemas jautājumiem ir – kā vispār tikt no mājas ārā? Sniegs ir skaists un balts, bet tas rada arī savas grūtības. Ja līdz galvenajam ceļam, kas būs iztīrīts, jābrauc vairāki kilometri pa netīrītu, tad automašīnai tas var būt īsts izaicinājums.

Tāpēc šeit neviens nešaubās, ka kārtīgas ziemas riepas ir pirkums Nr. 1. Tāpat arī jādomā, kā salā iedarbināt savu auto, jo uz darbu jau citādi rīta agrumā netikt. Te vajadzīgs uzticams akumulators. Agrāk mans tēvs regulāri pa naktīm istabā lādēja akumulatoru, lai no rīta auto būtu lietojams. Tagad viņam ir Varta akumulators, saka, ka esot labs arī pavisam lielā aukstumā. Varta akumulatori ir par pieejamu cenu un labi kalpo. Uz vietas gan ne vienmēr var nopirkt, tāpēc zinu, ka daudzi pasūta no Trodo, kur Varta akumulatori ir vienmēr. Un piegādā arī uz Aizkraukli. Tā daudzi, kuri savas mašīnas labo savā garāžā, pasūta vajadzīgās rezerves daļas. Ja mašīna kārtībā un var aizvest bērnus uz skolu, tikt uz veikalu un darbu, tad jau ziemā citu lielu bēdu nav.

FacebookTwitterGoogle+Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *